תזונה פונקציונלית - דרמקוט
דף הבית >> נושאים קרובים לתזונה >> סיפורי מסעות קולינריים >> דרמקוט

דרמקוט

החלטנו לעשות את המסעון לטריונד (Triund) ולמחרת בבוקר יצאנו ממקלוד גאנג' (McLeod Ganj) בדרך המתפתלת, עמוסת הצמחייה ומרובת עצי המחט.

מצוידים כהלכה בהתאם לתקופת המונסונים, סחבנו באמתחתנו מעילי גשם ומטריות, וכמובן מזון שקנינו מהשוק המקומי. מזון זה כלל מטוב ירקות ופירות האזור, קופסת גדולה של דג טונה ולחם מקומי עבה ובשרני.

לשמחתנו הרבה מזג האוויר בא לקראתנו והציג שמש רכה ומלטפת שהנעימה את ההליכה.

הדרך לטריונד

שר הטבעות

מזג האוויר המתחשב היה רק הפתיח להמשך הדרך. בקצה הדרך המתפתלת נגלו לעיננו הבתים הראשונים של דרמקוט (Dharamkot) וככל שהתקרבנו רוו עיננו יותר נחת. היה זה אחד המקומות המרהיבים ביותר שראינו. המקום נראה כאילו נלקח מהסרט שר הטבעות והיה נדמה שעוד רגע נראה את ההוביטים.

הבתים בדרמקוט בנויים על מדרונות ונראה כי הם עוסקים בעיקר בגידול פרות, עיזים ותירס.

הצבע הירוק שולט וצומח בינות לסלעים ומחדד את אווירת הטבע המרגיעה.

העז השחורה

the black goat from dharamkot

בינות לבתים ולחצרות בדרמקוט, התנהל לו באיטיות הודית אופיינית, רועה קשיש מלווה בקבוצת עיזים. בראש הקבוצה התנהלה לה עז שחורה ומחודדת קרניים שמשכה את תשומת ליבי. בתמימותי ניגשתי אל העז במטרה לנהל שיחת חולין על דה ועל הא ואילו העז קיבלה את פני, או יותר נכון את חלקה הפנימי של ברכי בנגיחה שהשאירה את חותמה האדום. המשכתי בדרכי, צולע ודואב אך מלא שמחה שלא יצאתי בנזק גדול יותר.

 

[Top]

המרכז לתזונה פונקציונלית פועל משנת 1993.

האתר מרכז ידע חשוב בתחומי תזונה נכונה, בריאה, מאוזנת ומבוססת מדע ומסורת, לרבות תזונה פונקציונלית, מזון פונקציונלי, דיאטה, מתכונים בריאים, תוספי תזונה, צמחי מרפא ותבלין.

התלמידים שלנו מתייחסים לאתר כסוג של אנציקלופדיה תזונתית וכמקור לקבלת תשובות מהימנות המבוססות על ניסיון רב שנים, לשאלות בנושאי תזונה.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילת החברים שלנו, ולקבל במתנה הרצאות מעשירות. ההרצאות מתקיימות אונליין ומיועדות לקהל הרחב ולקהל המקצועי, בהתאמה.

המרכז לתזונה פונקציונלית

לשליחת הודעה בווטסאפ:
 תנאי שימוש
 תקנון דיוור מפת אתר

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

© כל הזכויות שמורות functional-nutrition.co.il יוסי וענת שבח ©
אין לעשות שימוש פומבי או מסחרי כלשהו בתכני האתר, כולל אך לא רק, העתקה, תקצור, שכפול, פרסום, הוצאה לאור, הכנסת שינויים, מכירה, הפצה או הצגה.
החומר המופיע באתר ניתן להורדה ולשימוש אישי בתנאי שישמרו זכויות היוצרים.

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape