תזונה פונקציונלית - גידול סלק
דף הבית >> נושאים קרובים לתזונה >> גינון טיפולי >> גידול סלק

גידול סלק

פרוייקט אדמה: 'סלק לכל ילד'

בילדותי האינטרנט היה מדע בדיוני והטלביזיה שידרה בערוץ אחד בלבד. בעידן כזה בו הפרצוף לא היה מחובר למסך, לגדג'טים ולמשחקים אלקטרוניים, היה יותר פנאי לקריאת ספרים, למשחקי חצר ולבילוי מחוץ לבית.

בילדותי, תחום הטבע והבוטניקה שיחק תפקיד חשוב בתכני הלימוד בבתי הספר ובאופן קבוע נכללה פעילות בחווה חקלאית הסמוכה לבית הספר.

בנוסף לכך, נהגנו לגדל צמחים בבית ולעקוב אחר התפתחותם....

גידול סלק בגינה או בעציץ

אני ממליץ להחזיר עטרה ליושנה, לגדל סלק וליהנות מצבעי הארגמן והירוק של השורש והעלים. את הסלק אפשר לגדל בצנצנת עם מים כך שניתן לעקוב אחר צמיחת השורשים המרהיבה. בנוסף לכך, אפשר לגדל את הסלק בגינה או בעציץ וליהנות מאספקה טרייה של עלי סלק.
בעונה זו ניתן למצוא בשווקים וברשתות המזון, סלק טרי הכולל שורש ועלים (גם אם העלים קטנים).

בחירת הסלק: מומלץ לבחור סלק גדול הנראה טרי ורענן עם עלים צעירים וקטנים. בדרך כלל, סביב העלים יש שאריות גבעולים אותם צריך לקצוץ ולהשאיר את העלים הצעירים בלבד. את הסלק יש להניח בצנצנת זכוכית המכילה מים ולעקוב אחר צמיחת שורשים ועלים חדשים. בשלב הראשון תבחינו בצמיחת שורשים ולאחר מכן יתחילו לבצבץ עלים חדשים בחלקו העליון של הסלק.

ההמלצה שלי היא לא רק לגדל סלק, אלא גם לשלבו בתפריט וליהנות ממזון טעים, צבעוני ובריאותי.

את הסלק אפשר לאכול חי כתוספת לסלט או לאחר בישול, אפיה, אידוי או הקפצה.


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 

[Top]

המרכז לתזונה פונקציונלית פועל משנת 1993.

האתר מרכז ידע חשוב בתחומי תזונה נכונה, בריאה, מאוזנת ומבוססת מדע ומסורת, לרבות תזונה פונקציונלית, מזון פונקציונלי, דיאטה, מתכונים בריאים, תוספי תזונה, צמחי מרפא ותבלין.

התלמידים שלנו מתייחסים לאתר כסוג של אנציקלופדיה תזונתית וכמקור לקבלת תשובות מהימנות המבוססות על ניסיון רב שנים, לשאלות בנושאי תזונה.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילת החברים שלנו, ולקבל במתנה הרצאות מעשירות. ההרצאות מתקיימות אונליין ומיועדות לקהל הרחב ולקהל המקצועי, בהתאמה.

המרכז לתזונה פונקציונלית

לשליחת הודעה בווטסאפ:
 תנאי שימוש
 תקנון דיוור מפת אתר

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

© כל הזכויות שמורות functional-nutrition.co.il יוסי וענת שבח ©
אין לעשות שימוש פומבי או מסחרי כלשהו בתכני האתר, כולל אך לא רק, העתקה, תקצור, שכפול, פרסום, הוצאה לאור, הכנסת שינויים, מכירה, הפצה או הצגה.
החומר המופיע באתר ניתן להורדה ולשימוש אישי בתנאי שישמרו זכויות היוצרים.

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape