תזונה פונקציונלית - השפעת יוגה על דיכאון, חרדה וסטרס
דף הבית >> נושאים קרובים לתזונה >> יוגה ובריאות >> השפעת יוגה על דיכאון, חרדה וסטרס

השפעת יוגה על דיכאון, חרדה וסטרס


יוגה היא מסורת עתיקה בת אלפי שנים שהפכה במערב לשיטה הוליסטית לשמירה על הבריאות.

סטרס משפיע לרעה על הבריאות וחשיפה ממושכת לסטרס עלולה להגביר את הסיכון להפרעות פיזיות ומנטליות כגון דיכאון וחרדה. תרגול יוגה ומדיטציה מסייע בהפחתת סטרס ובשיפור איכות חיים (Woodyard, 2011).

במטא-אנליזה משנת 2013, נמצא כי יוגה יכולה להיחשב אופציה טיפולית משנית בקרב מטופלים הסובלים מדיכאון. במטא-אנליזה זו נסקרו 12 מחקרים אקראיים ומבוקרים שכללו 619 משתתפים (Cramer et al, 2013).

במאמר שפורסם ב – 2012 וסקר 35 מחקרים שנערכו בנושא השפעת יוגה על חרדה וסטרס, נראו עדויות המצביעות על כך שיוגה יכולה לסייע בהפחתת חרדה וסטרס. עם זאת ציינו החוקרים כי נדרשים מחקרים נוספים, אקראיים, מבוקרים, איכותיים וארוכים יותר לצורך הערכה מדויקת יותר, לפני המלצה על יוגה כאפשרות טיפולית במצבים אלו (Li  & Goldsmith, 2012)
 

[Top]

המרכז לתזונה פונקציונלית פועל משנת 1993.

האתר מרכז ידע חשוב בתחומי תזונה נכונה, בריאה, מאוזנת ומבוססת מדע ומסורת, לרבות תזונה פונקציונלית, מזון פונקציונלי, דיאטה, מתכונים בריאים, תוספי תזונה, צמחי מרפא ותבלין.

התלמידים שלנו מתייחסים לאתר כסוג של אנציקלופדיה תזונתית וכמקור לקבלת תשובות מהימנות המבוססות על ניסיון רב שנים, לשאלות בנושאי תזונה.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילת החברים שלנו, ולקבל במתנה הרצאות מעשירות. ההרצאות מתקיימות אונליין ומיועדות לקהל הרחב ולקהל המקצועי, בהתאמה.

המרכז לתזונה פונקציונלית

לשליחת הודעה בווטסאפ:
 תנאי שימוש
 תקנון דיוור מפת אתר

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

© כל הזכויות שמורות functional-nutrition.co.il יוסי וענת שבח ©
אין לעשות שימוש פומבי או מסחרי כלשהו בתכני האתר, כולל אך לא רק, העתקה, תקצור, שכפול, פרסום, הוצאה לאור, הכנסת שינויים, מכירה, הפצה או הצגה.
החומר המופיע באתר ניתן להורדה ולשימוש אישי בתנאי שישמרו זכויות היוצרים.

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape