תזונה פונקציונלית - תמרגלוס: כדורי תמרים עם אסטרגלוס וצמחי מרפא נוספים
דף הבית >> מתכונים בריאים >> קינוחים >> תמרגלוס: כדורי תמרים עם אסטרגלוס וצמחי מרפא נוספים

תמרגלוס: כדורי תמרים עם אסטרגלוס וצמחי מרפא נוספים

במתכון הזה נסביר איך להכין כדורי תמרים עם אסטרגלוס שקראנו להם 'תמרגלוס'. תמרגלוס הוא שילוב פונקציונלי של תמר (Date) ואסטרגלוס (Astragalus).

אנחנו נוהגים לשדרג את כדורי התמרים ומערבבים תמרים עם פורמולת צמחים שלנו שנקראת אסטרגפלוס המכילה 3 תמציות צמחים מרוכזות שכוללות אסטרגלוס, שיזף סיני ופקעות ורדים.

עדויות מחקריות מראות כי תמרים, אסטרגלוס, שיזף סיני ופקעות ורדים משפיעים לטובה על מערכת החיסון. ברפואת הצמחים, נהוג לשלב יחד מספר צמחים כדי לחזק את ההשפעה המשותפת לכולם.

אסטרגלוס נפוץ מאוד ברפואת הצמחים הסינית. הוא נחשב לאחד הצמחים החשובים ביותר בתחום המרצת פעילות מערכת החיסון והפחתת הסיכון לשפעת והתקררות.

כדורי תמרים עם אסטרגלוס כצמח יחיד או במשולב עם צמחים אחרים כפי שיש בפורמולת אסטרגפלוס. היא אופציה בריאותית של קינוח בהשוואה לקינוחים וממתקים אחרים. תמרגלוס הוא דוגמה למזון פונקציונלי המיועד להמרצת פעילות מערכת החיסון, כדוגמת תקופת החורף בה שכיחות שפעת והתקררות גבוהה. כמו כן, תמרגלוס יכול לשמש לכל מצב וזמן בשנה בו יש צורך בהמרצת פעילות מערכת החיסון.

בשווקים מצויים תמרים מזנים שונים, חלקם בעלי מרקם רך וחלקם בעלי מרקם קשה יותר. בהכנת כדורי תמרים קל יותר לעבד את התמרים הרכים כגון מג'הול או ברהי.

מרכיבים

  • תמרים רכים ללא זרעים
  • אבקת אסטרגלוס או כמוסות אסטרגפלוס

איך מכינים?

  1. מסירים את הזרעים מהתמרים
  2. פותחים תמר ומניחים במרכזו 1/4 כפית אבקת אסטרגלוס או תוכן של 1 כמוסת אסטרגפלוס, סוגרים את התמר, מועכים אותו ומגלגלים לכדור

במידה ורוצים לאכול יותר מכדור תמרים אחד, יש צורך לחלק את כמות האסטרגלוס או את תוכן כמוסת אסטרגפלוס למספר התמרים הרצוי

תוספת: אפשר לצפות את הכדורים בשבבי אגוז קוקוס או באבקת קקאו

איך מומלץ לאכול את כדורי התמרים?

את כדורי התמרים מומלץ לאכול לצד תה ירוק, תה רויבוס או חליטת צמחים שונים.

תמר הוא פרי נפוץ מאוד בארצות ערב, שם שימש מאז ומתמיד כממתק שכיח שנאכל גם לצד שתיה חמה ולא ממותקת ושימש להמתקה בריאה יותר מזו המקובלת בתרבות המערב בה צריכת הממתקים מרובה. היום כמובן ההרגלים התזונתיים השתנו, אבל אנחנו מתרפקים על המסורת ועושים את המיטב לאמץ הרגלים בריאים בתזונה מסורתית.

 

[Top]

המרכז לתזונה פונקציונלית פועל משנת 1993.

האתר מרכז ידע חשוב בתחומי תזונה נכונה, בריאה, מאוזנת ומבוססת מדע ומסורת, לרבות תזונה פונקציונלית, מזון פונקציונלי, דיאטה, מתכונים בריאים, תוספי תזונה, צמחי מרפא ותבלין.

התלמידים שלנו מתייחסים לאתר כסוג של אנציקלופדיה תזונתית וכמקור לקבלת תשובות מהימנות המבוססות על ניסיון רב שנים, לשאלות בנושאי תזונה.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילת החברים שלנו, ולקבל במתנה הרצאות מעשירות. ההרצאות מתקיימות אונליין ומיועדות לקהל הרחב ולקהל המקצועי, בהתאמה.

המרכז לתזונה פונקציונלית

לשליחת הודעה בווטסאפ:
 תנאי שימוש
 תקנון דיוור מפת אתר

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

© כל הזכויות שמורות functional-nutrition.co.il יוסי וענת שבח ©
אין לעשות שימוש פומבי או מסחרי כלשהו בתכני האתר, כולל אך לא רק, העתקה, תקצור, שכפול, פרסום, הוצאה לאור, הכנסת שינויים, מכירה, הפצה או הצגה.
החומר המופיע באתר ניתן להורדה ולשימוש אישי בתנאי שישמרו זכויות היוצרים.

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape