תזונה פונקציונלית - האם שמן קוקוס בריא לעור ואיך הוא משפיע על העור?
דף הבית >> נושאים קרובים לתזונה >> קוסמטיקה טבעית >> האם שמן קוקוס בריא לעור ואיך הוא משפיע על העור?

האם שמן קוקוס בריא לעור ואיך הוא משפיע על העור?

קוקוס משחק תפקיד תזונתי חשוב, בפרט באזורים הטרופיים והסובטרופיים. השימוש בקוקוס ובמוצריו נעשה לצרכים תזונתיים, לרבות שימושים ברפואה מסורתית כדוגמת הרפואה האיורוודית.

קיימים מגוון מוצרי קוקוס: מי קוקוס, ליבת קוקוס, שמן קוקוס, קמח קוקוס וחלבון קוקוס.

בנוסף לשימוש התזונתי, משמש שמן קוקוס באופן חיצוני לטיפוח ולטיפול בבעיות עור. עקב ההשפעה של שמן קוקוס נגד החיידק סטאפילוקוקוס אאורוס (staphylococcus aureus), הוצע כי יכול לשמש כטיפול בדרמטיטיס אטופית.

במחקרים נמצא כי לחומצה לאורית (חומצת השומן העיקרית בקוקוס) השפעה נוגדת חיידקים חזקה.

במחקר במבחנה ובחיות נמצא כי חומצה לאורית פועלת נגד החיידק Propionibacterium acnes. חיידק זה מקדם דלקת של זקיקי השיער ועיכוב פעילותו מעיד על הפוטנציאל המצוי בשימוש בחומצה לאורית כחלופה לאנטיביוטיקה, בטיפול באקנה. ההשפעה נגד החיידק בחיות, נראתה בשימוש בחומצה לאורית בהזרקה אל תוך העור ובמריחה על העור.
 

[Top]

המרכז לתזונה פונקציונלית פועל משנת 1993.

האתר מרכז ידע חשוב בתחומי תזונה נכונה, בריאה, מאוזנת ומבוססת מדע ומסורת, לרבות תזונה פונקציונלית, מזון פונקציונלי, דיאטה, מתכונים בריאים, תוספי תזונה, צמחי מרפא ותבלין.

התלמידים שלנו מתייחסים לאתר כסוג של אנציקלופדיה תזונתית וכמקור לקבלת תשובות מהימנות המבוססות על ניסיון רב שנים, לשאלות בנושאי תזונה.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילת החברים שלנו, ולקבל במתנה הרצאות מעשירות. ההרצאות מתקיימות אונליין ומיועדות לקהל הרחב ולקהל המקצועי, בהתאמה.

המרכז לתזונה פונקציונלית

לשליחת הודעה בווטסאפ:
 תנאי שימוש
 תקנון דיוור מפת אתר

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

© כל הזכויות שמורות functional-nutrition.co.il יוסי וענת שבח ©
אין לעשות שימוש פומבי או מסחרי כלשהו בתכני האתר, כולל אך לא רק, העתקה, תקצור, שכפול, פרסום, הוצאה לאור, הכנסת שינויים, מכירה, הפצה או הצגה.
החומר המופיע באתר ניתן להורדה ולשימוש אישי בתנאי שישמרו זכויות היוצרים.

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape